22 czerwca 2026 r. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbyło się spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Tydzień dla Bezpieczeństwa".

Z inicjatywy Burmistrza Gminy Brok, pana Sebastiana Oczkowskiego, oraz Radnej Powiatu Ostrowskiego, pani Ewy Młynarczuk w wydarzeniu uczestniczyli: Wicestarosta Powiatu Ostrowskiego - Bartłomiej Tomasz Pieńkowski oraz Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej Milena Waracka.

Podczas spotkania dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego w Broku otrzymały kamizelki odblaskowe przekazane przez Powiat Ostrowski. Upominki mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz kształtowanie właściwych nawyków związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach.


Dziękujemy Powiatowi Ostrowskiemu za przekazane wsparcie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców Gminy Brok.







