Uroczysta Msza Święta, składanie wiązanek kwiatów przez delegacje, a także okolicznościowe występy i koncert - w piątek w Broku uczczono 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości upamiętniające uchwalenie drugiej na świecie i pierwszej w Europie Konstytucji rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Broku. Nabożeństwo z udziałem pocztów sztandarowych, rozpoczęło się o godzinie 10:30. W świątecznej Mszy, którą prowadził ksiądz Prałat Jarosław Hrynaszkiewicz - Proboszcz parafii w Broku udział wzięli: Burmistrz Gminy p. Marek Młyński, Przewodniczący Rady Gminy w Broku p. Sylwester Runo wraz z Radnymi i Sołtysami, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, nauczyciele i pracownicy szkół, instytucji publicznych, organizacji społecznych, młodzież szkolna oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Broku.
Po zakończeniu części liturgicznej uczestnicy uroczystości przeszli na „Skwer Niepodległości”, gdzie po wspólnym zaśpiewaniu Hymnu Państwowego z Zespołem ludowym „Jarzębina”, swoje okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Gminy Brok p. Marek Młyński.
Zwracając się do obecnych pan Burmistrz powiedział m.in.:
„Święto to w swym patriotycznym wymiarze ma nam wszystkim przypomnieć o miłości do Ojczyzny – naszego kraju , ale także tej naszej małej ojczyzny, do naszego miasta i gminy oraz do naszego regionu. Współautor Konstytucji, Hugo Kołłątaj, informując o trwaniu prac nad konstytucją mówił, że jest ona „konstytucją zapewniającą wszystkim prawo wolności oraz zapewniające ochronę i godność każdej pracy”. To bardzo ważne wartości, które są aktualne i w dzisiejszych czasach.
Pamiętajmy zatem, drodzy Państwo, o dokonaniach naszych przodków. Starajmy się szerzyć i pielęgnować idee demokratyczne i brońmy wolności obywatelskich, które już w dawnej Polsce stanowiły najwyższą wartość”.
Po tych słowach Burmistrza, pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego delegacje złożone z władz samorządowych, gminnych szkół, Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka, Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku, Biblioteki Publicznej w Broku, Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna” z 1928 r. oraz Zespołu ludowego „Jarzębina” i Społecznej Straży Rybackiej złożyły wiązanki biało-czerwonych kwiatów.
Ostatnim punktem uroczystości były występy uczniów z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu ludowego „Jarzębina”.