Get Adobe Flash player
Od początku roku szkolnego dzieci w Przedszkolu Miejskim w Broku poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Chodziły na spacery ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu. W nawiązaniu do tematyki przewodniej aktualnego tygodnia zajęć „Jesteśmy bezpieczni na drodze” i  omawianego bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, zaproszono do przedszkola na spotkanie policjanta ruchu drogowego.
18 października 2017 r. do Przedszkola Miejskiego w Broku przybył oczekiwany gość - Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowi Mazowieckiej asp. szt. Marek Brzostek, który przeprowadził niezwykle kształcącą pogadankę dla przedszkolaków.

Więcej…


W dniu 18 października w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbył się uroczysty apel, w czasie którego uczniowie - w programie artystycznym przybliżyli osobę Jana Pawła II. Obecni na apelu mogli nie tylko posłuchać wspomnień świętego związanych z jego dzieciństwem i młodością, ale również nieznane lub mało znane fakty z życia św. Jana Pawła II, jego pasje i zainteresowania oraz przekonać się, że był człowiekiem z dużym poczuciem humoru. Na zakończenie dzieci z przedszkola odśpiewały „Barkę”.

Więcej…


W dniu 16 października w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której wzięli udział: Burmistrz Gminy Brok Marek Młyński, Ks. Jarosław Hrynaszkiewicz Proboszcz Parafii Brok, p.o. dyrektora Biblioteki Publicznej w Broku Ewa Młynarczuk, Przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Zdziech, rodzice, emerytowani nauczyciele, nauczyciele szkoły, jej pracownicy oraz uczniowie.

Więcej…


Ruch jest naturalną potrzebą każdego dziecka, towarzyszy wszystkim jego zabawom i wpływa na ogólny rozwój. Ważnym i podstawowym zadaniem umuzykalniania dzieci w wieku przedszkolnym jest dostarczanie im wielostronnej radości płynącej z kontaktu z muzyką. Dzieci każdego dnia odczuwają potrzebę zabawy muzyczno- ruchowej, śpiewu czy tańca. Kontakt z muzyką rozwija aktywną i twórczą wyobraźnię, porusza wszystkie procesy poznawcze dziecka, a także  kształtuje jego koordynację ruchowo- wzrokowo- słuchową.

Więcej…


12 października 2017 r. gościła w Przedszkolu Miejskim w Broku Pani Anna Frączek – mama Tymona, którą świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowiła podzielić się z dziećmi swoją pasją. Inspiracją do zaproszenia pani Anny była aktualna tematyka zajęć „Jesień w ulu” oraz chęć zdobycia nowej wiedzy o owadach, które są „patronem” grupy. 

Więcej…


W dniu 12 października uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Broku wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Przeprowadzili debatę, podczas której prezentowali mitologicznych bogów i bohaterów. Cześć uczniów przebrała się za postacie omawiane na lekcji, wykonała samodzielnie ich atrybuty i dokonała ich przedstawienia.

Więcej…


W dniu 10 października 2017 r. na łęgach nadbużańskich w miejscowości Zawisty Nadbużne k/Małkini Górnej odbyła się XIX edycja Biegów Przełajowych w kategoriach dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych oraz szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego. W zawodach wzięli udział uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Uczennica klasy VI szkoły podstawowej  Magdalena Romanik zajęła III miejsce na 45 startujących.

Więcej…

W dniu 6 października 2017 r. odbył się już kolejny plener malarski, w którym wzięli udział uczniowie uczęszczający na warsztaty plastyczne "Tusiemaluje" prowadzone przez panią Annę Pieńkos w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Cykliczne spotkania na łonie natury mają za zadanie przyśpieszyć rozwój artystyczny uzdolnionej plastycznie młodzieży oraz stanowią niebywałą okazję do kształcenia zmysłu obserwacji, wyczulenia na nastrój i piękno krajobrazu.

Więcej…


W czwartkowe popołudnie 5 października 2017 roku, uczniowie klas IV a i IV b wraz z rodzicami, wychowawcami p. Lidią Rosińską, p. Edytą Cenzer i Dyrektorem Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku p. Joanną Ciskowską wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w Orle. Było mnóstwo atrakcji – gry i zabawy oraz konkurencje sportowe.

Więcej…


W dniu 5 października uczniowie klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej w Broku pod opieką wychowawczyni p. A. Karczewskiej -Kłos byli na wycieczce w pobliskim lesie. Podziwiali piękno jesiennej przyrody oraz rozpoznawali grzyby. Na leśnej polanie bawili się w "Leśną ciciubabkę". Następnie w gospodarstwie Państwa Kotowskich obserwowali zwierzęta. Miło spędzili czas przy wspólnym ognisku oraz swobodnych zabawach na świeżym powietrzu.

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.