Get Adobe Flash player

W dniu 7 września 2017 r. klasa piąta ze Szkoły Podstawowej w Broku wraz z wychowawcą klasy, Panią Anną Pieńkos miała okazję obejrzeć Wystawę Grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Ponieważ zbieranie grzybów jest bardzo popularne, są one cenionym artykułem spożywczym, ale mogą też stać się przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych. Uczniowie poznali wiele gatunków grzybów o różnej toksyczności. Dowiedzieli się jak wyglądają gatunki trujące, niejadalne i jadalne.

Więcej…
 

UWAGA KONKURS!

 


WITKACY DZIŚ”


Wielostronna twórczość Witkacego stanowi nadal inspirację dla wielu artystów w Polsce i na świecie. Stwarza też każdemu okazję do własnej refleksji i poszukania własnych skojarzeń i ich zmaterializowania.

Weź udział w konkursie w ramach III Rajdu Rowerowego „W jak Witkacy”

Czekamy na Twoje inspiracje fotograficzne, malarskie, literackie i nie tylko.

Podejmij wyzwanie i na przykład:

- zrób zdjęcie nawiązujące do twórczości artysty (możesz wykorzystać efekty specjalne).

- narysuj lub namaluj w dowolnej technice portret lub inną kompozycję inspirowaną Witkacym

- zilustruj rysunkiem lub obrazem cytat, myśl, aforyzm z powieści, dramatu lub innego tekstu

- napisz wierszyk lub inny krótki utwór literacki

- przygotuj wspólnie z kolegami i koleżankami inscenizację scenki wykorzystującej wiersz, cytaty z powieści lub dramatów (możesz ją przedstawić na żywo)

- zaśpiewaj lub zatańcz do wybranych utworów artysty

Działaj!!!

Na zgłoszenia czekamy do 20 września 2017 roku. (Sala nr 9).

W dniu 5 września w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się na wspólnym czytaniu fragmentów "Wesela", które miało na celu promocję czytelnictwa i popularyzację wybitnej polskiej literatury.

Więcej…


4 września 2017 roku uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku rozpoczęli nowy rok szkolny. Tradycyjnie uroczystość ta rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Broku.  Pani Joanna Ciskowska Dyrektor ZPPO w Broku powitała wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów, życząc udanego roku szkolnego, sukcesów i efektywnie spędzonego czasu w szkole w roku szkolnym 2017/2018. Po zakończeniu uroczystej części apelu, uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami w klasach.

Więcej…

Ogromne zainteresowanie piłką nożną sprawiło, iż uczniowie Szkoły Podstawowej w Broku w dniach 16-22 lipca przebywają na obozie w Biłgoraju. Trenują pod opieką trenerów Arkadiusza Borowego - licencja trenerska UEFA B i Tomasza Wojtczuka- UEFA B. Oprócz intensywnych treningów będzie czas na rozegranie meczów sparingowych i wspólną zabawę.

Więcej…


Wakacje to nie tylko czas odpoczynku dla nauczycieli. Wielu z nich wykorzystuje go, aby poszerzyć swoje kompetencje i podnieść kwalifikacje kończąc ciekawe szkolenia i kursy mając na celu poszerzenie oferty edukacyjnej dla uczniów ZPPO w Broku. Pani Anna Pieńkos ukończyła rozszerzony kurs ceramiki artystycznej I, II i III stopnia prowadzony przez artystę plastyka, p. R. Gryta w Stowarzyszeniu Pracownia Ceramiczna Keramos.

Więcej…


Malowanie ścian, tapetowanie, odświeżanie pomieszczeń szkolnych, uzupełnianie materiałów edukacyjnych i wiele innych nowych inwestycji ma miejsce w brokowskiej placówce właśnie w wakacje. To czas, w którym nie odbywają się zajęcia lekcyjne i można zaplanować szereg prac porządkowych na jej terenie, m. in. malowanie sal przedszkolnych, tapetowanie korytarza i stołówki, malowanie innych pomieszczeń....

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.