Get Adobe Flash player

Z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości, przedszkolaki z grupy „Pszczółek” z Przedszkola Miejskiego w Broku zapoznały się z symbolami narodowymi, uczyły się hymnu narodowego, a także wykonały prace plastyczne związane z tą tematyką. Chcąc przybliżyć dzieciom słowo patriotyzm, przywiązanie do swojej Ojczyzny oraz do ziemi rodzinnej wychowawczyni zabrała dzieci pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Broku, aby uczcić tak ważny dzień - Święto Niepodległości.

Więcej…


Gminną uroczystość obchodów Narodowego Dnia Niepodległości uświetnił występ artystyczny uczniów Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny oraz inscenizację według autorskiego scenariusza Pani Anny Pieńkos, która poświęcona została poległym na frontach żołnierzom oraz sanitariuszom i sanitariuszkom, którzy ratowali ludzi zakładając szpitale polowe i ryzykując własne życie dla wolnej Polski.

Więcej…


W dniu 27 października uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej w Broku zaprezentowali najmłodszej grupie przedszkolnej przedstawienie pt. "Cztery Żywioły". Miało ono na celu ukazanie roli żywiołów w życiu człowieka. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Karczewskiej-Kłos.

Więcej…


Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Broku pod opieką p. Lidii Rosińskiej i p. Edyty Cenzer odwiedzili brokowski cmentarz. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia znicza. Z okazji Święta Zmarłych uczniowie zapalili symboliczne światełka na grobie Nieznanego Żołnierza.


W dniu 27.10.2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Broku wzięli udział w IX Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej, której organizatorem była Szkoła Podstawowa w Andrzejewie.
Szkołę Podstawową w Broku reprezentowały uczennice:
Katarzyna Sadowska z kl VII w konkursie wiedzy ekologicznej, Aleksandra Paluch z kl V w konkursie recytatorskim, Klaudia Jasionek z kl III b w konkursie plastycznym.

Więcej…


Dnia 27.10.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Broku odbyło się uroczyste ślubowanie i oficjalne przyjęcie w poczet uczniów dzieci, które w bieżącym roku szkolnym rozpoczęły naukę.

Więcej…


Po trzech dniach warsztatów organizowanych w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku w ramach projektu „Róbmy sztukę” Stowarzyszenia Monopol Warszawski w partnerstwie z Zachętą Narodową Galerią Sztuki uczniowie przygotowali wernisaż, na którym przedstawili efekty swojej pracy. Wspólnie z edukatorami sztuki współczesnej stworzyli mural na terenie szkoły oraz interwencję artystyczną w przestrzeni publicznej.

Więcej…


W dniu 26 października 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej w Broku z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowanie i działania w różnych miejscach, także w szkole.

Więcej…


W dniu 23 października uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych rozpoczęli udział w warsztatach „Róbmy Sztukę”. Jest to projekt Stowarzyszenia Monopol Warszawski w partnerstwie z Zachętą Narodową Galerią Sztuki, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w którym bierze udział zaledwie kilka szkół w Polsce.

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.