Get Adobe Flash player

W dniu 1 marca 2018 r. nauczyciele z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku Pani Justyna Brzostek i Pani Edyta Mikołajczyk wzięły udział w warsztatach metodycznych dla nauczycieli "Jak z niczego zrobić coś oryginalnego - dekorowanie z pomysłem" zorganizowanych przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce. Zdobyte umiejętności i pomysły wykorzystają na zajęciach z dziećmi.

Więcej…


W Przedszkolu Miejskim w Broku systematycznie promowane są zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej, codziennie myją zęby po posiłku. W ramach realizacji tematyki  „Dbamy o zdrowie” oraz obchodzonego w dniu 5 marca „Dnia Dentysty” przedszkolaki z grupy „Pszczółek” i „Biedronek” odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny Państwa Jędrzejczyk.

Więcej…

W dniu 2 marca w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbyła się już III edycja Szkolnego Konkursu Filmowego organizowanego przez nauczycielkę języka polskiego i plastyki Panią Annę Pieńkos. Uczniowie wzięli udział w rywalizacji na najlepsze przebranie, plakat oraz najwnikliwszą wiedzę o filmie.

Więcej…

W dniu 01 marca 2018 r. uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku uczestniczyli w pokazie historycznym „Ku niepodległej” poświęconym tematyce narodowowyzwoleńczej. Była to lekcja historii upamiętniająca dążenia niepodległościowe.

Więcej…

W dniu 23 lutego 2018 r. o swojej pasji opowiedziała przedszkolakom uczennica III klasy oddziału  gimnazjalnego z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku – Daria Wójcicka. Przygodę z aktorstwem Daria rozpoczęła w klasie V, gdy zaczęła uczęszczać na zajęcia koła teatralnego. Bardzo Jej się to spodobało, dlatego, aby rozwijać swoją pasję zaczęła uczestniczyć w szkolnych przedstawieniach. W 2014 roku pojechała na wakacyjne warsztaty teatralne, podczas których odkryła tajemnice aktorstwa. Obecnie jest członkiem grupy teatralnej Teatru Scena Kotłownia, na którego scenie rozwija swój talent aktorski.


Przedszkolaki biorące udział w zajęciach koła plastycznego „Mały artysta” rozwijają swoje zainteresowania plastyczne w innych warunkach niż na zajęciach dydaktycznych. Panująca atmosfera przyjaznej, twórczej pracy sprzyja powstawaniu więzi w grupie, wyzwalała u dzieci radość tworzenia i wiarę we własne uzdolnienia. Tematyka zajęć dobierana jest stosownie do pór roku, przypadających świąt, oraz zainteresowań dzieci. Ta różnorodność tematyczna stworzyła możliwość do wprowadzania i poznawania przez dzieci wielu technik plastycznych, które ze względu na wiele czynników trudno zrealizować podczas zajęć dydaktycznych.

Więcej…


Wybór zawodu to długotrwały proces stanowiący szereg decyzji podejmowanych przez wiele lat. Dlatego też w ramach doradztwa zawodowego w Miejskim Przedszkolu w Broku w minionym tygodniu odbyły się spotkania dzieci z przedstawicielami wybranych zawodów.  Między innymi przedszkolaków odwiedziła pani kosmetyczka, która przybliżyła dzieciom zawód jaki wykonuje. Zaprezentowała przyrządy i akcesoria niezbędne w salonie kosmetycznym, oraz pokazała dzieciom jak można dbać o wygląd zewnętrzny, wykonując makijaż pokazowy jednej z Pań.

Więcej…


W dniu 21 lutego 2018 r. nauczyciele z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku Pani Justyna Brzostek i Pani Edyta Mikołajczyk wzięły udział w warsztatach kreatywnych dla nuczycieli zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrowi Mazowieckiej.

Więcej…

W dniu 15 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lubiejewie Starym w ramach kampanii, dotyczącej przeciwdziałania powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych, odbyła się młodzieżowa debata pod nazwą NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA, w której uczestniczyły uczennice klasy III oddziału gimnazjalnego z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku: Daria Wójcicka, Natalia Kabat, Natalia Grzymała, Ewa Tachmańska pod opieką pedagoga szkolnego Pani Edyty Cenzer.

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.