Get Adobe Flash player
26 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas II i III gimnazjum i VII szkoły podstawowej - Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku wzięli udział w  debacie młodzieżowej na temat „Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga”. Celem spotkania było zwiększenie poziomu wiedzy uczniów o zagrożeniach, dotyczących narkotyków i dopalaczy, jak również kształtowanie świadomości na temat negatywnego wpływu środków odurzających na funkcjonowanie organizmu człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych. 

Więcej…


Uczniowie ZPPO w Broku na seminarium gwaroznawczym podsumowującym projekt "Język ojczysty jako przedmiot badań regionalnych. Ocalamy dziedzictwo kulturowe od zapomnienia".
W poniedziałek 23 kwietnia w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się konferencja gwaroznawcza, która podsumowała cykl badań nad gwarą powiatu ostrowskiego, w których wzięli udział uczniowie z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. We współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej oraz  Biblioteką Publiczną w Broku w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w styczniu 2018 roku powstało koło gwaroznawcze, którym opiekuje się polonistka - Pani Anna Pieńkos.

Więcej…

W dniu 27 kwietnia 2018 r. uczniowie z Zespołu Publicznych Placówek Ośwtowych w Broku wezmą udział w szkoleniu z pierwszej pomocy.

Program szkolenia obejmie następujące zagadnienia:


część I

· Aspekty prawne udzielania prawnej pomocy.
· Bezpieczeństwo własne i środki ochrony osobistej.
· Ocena i zabezpieczenie miejsca zdarzenia.
· Umiejętność działania w sytuacji stresowej.
· Koordynacja działań w miejscu wypadku.
· Elementy psychologii tłumu w sytuacji stresowej psychologii katastrof.
· Ocena stanu zdrowia osoby poszkodowanej.
· Ocena przytomności osoby poszkodowanej.

· Powiadamianie służby ratowniczych.
· Podstawy wywiadu zdrowotnego.
· Wsparcie psychiczne osób poszkodowanych.
· Krzywa wytrzymałości.
· Ewakuacja osoby poszkodowanej w wypadku zagrożenia.

Więcej…

W dniu 23 kwietnia 2018 r. uczniowie klas I-IV oraz przedszkolaki z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku obejrzeli interaktywny spektakl teatralny „Moja Ojczyzna” w ramach obchodów „Roku dla Niepodległej” w wykonaniu aktorów ze studia teatralnego „Ssmyk” z Białegostoku. Aktorzy przekazali dzieciom wartości patriotyczne.

Więcej…

W piątek 20 kwietnia 2018 r. na sali gimnastycznej Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbył się pokazowy trening Szkółki Piłkarskiej dla dzieci z roczników 2012-2014, zajęcia prowadzili trenerzy Arkadiusz Borowy- licencja trenerska UEFA B, oraz Tomasz Wojtczuk- UEFA B.

Więcej…

W dniu 20 kwietnia 2018 r. dzieci z Miejskiego Przedszkola w Broku świętowały Dzień Ziemi. Celem obchodów Święta Ziemi było kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie troski o jakość życia na Ziemi. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: ,,Środowisko ponad wszystko”.

Więcej…

W dniu 13.04.2018 r. dzieci z grupy „Biedronek” Przedszkola Miejskiego w Broku obchodziły Dzień Wody. Specjalnie przygotowane zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.