Get Adobe Flash player
W 2001 roku dzień 26 września ogłoszony został Europejskim Dniem Języków. Każdego roku jest on obchodzony w szkołach całej Europy. Już od kilku lat w naszej szkole organizowany jest Europejski Dzień Języków.

Więcej…

W poniedziałek, 25 września 2017 r. dzieci z grupy „Pszczółek” Miejskiego Przedszkola w Broku przywitały Panią Jesień, która pojawiła się w pięknej jesiennej sukni, przyozdobionej jesiennymi skarbami.

Więcej…

W dniu 20 września 2017 r. uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Więcej…


W dniu 20 września uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Broku z nauczycielem techniki p. Edytą Cenzer wzięli udział w ciekawych zajęciach  zwiedzając brokowskie przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Plast Fol.

Więcej…


20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu Miejskim w Broku  zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Zgodnie z tradycją wszyscy uczestnicy imprezy wspólnie odśpiewali Hymn Przedszkolaka, a następnie pląsali w tańcach integracyjnych przy muzyce wraz z animatorami ze studia artystycznego „ Smyk” z Białegostoku.
Nie zabrakło uśmiechu i radości. Dzieci śpiewały ulubione piosenki i brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Było wesoło i kolorowo. 

Więcej…


W dniu 15 września 2017 r. uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata. Tegorocznym celem akcji było poszerzenie wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów oraz zaktywizowanie dzieci oraz młodzieży do szerzenia działań promujących poszanowanie zasobów środowiska. Po części artystycznej pod tytułem „ Nie ma śmieci- są surowce” społeczność uczniowska wraz z nauczycielami posprzątała teren Broku.

Więcej…W dniu 12 września 2017r. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku została przeprowadzona pogadanka na temat bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie obejrzeli prezentacje, pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Pogadanka miała za zadanie zapoznanie się z zasadami właściwego zachowania w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach.

Więcej…


W dniu 7 września 2017 r. klasa piąta ze Szkoły Podstawowej w Broku wraz z wychowawcą klasy, Panią Anną Pieńkos miała okazję obejrzeć Wystawę Grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Ponieważ zbieranie grzybów jest bardzo popularne, są one cenionym artykułem spożywczym, ale mogą też stać się przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych. Uczniowie poznali wiele gatunków grzybów o różnej toksyczności. Dowiedzieli się jak wyglądają gatunki trujące, niejadalne i jadalne.

Więcej…
 

UWAGA KONKURS!

 


WITKACY DZIŚ”


Wielostronna twórczość Witkacego stanowi nadal inspirację dla wielu artystów w Polsce i na świecie. Stwarza też każdemu okazję do własnej refleksji i poszukania własnych skojarzeń i ich zmaterializowania.

Weź udział w konkursie w ramach III Rajdu Rowerowego „W jak Witkacy”

Czekamy na Twoje inspiracje fotograficzne, malarskie, literackie i nie tylko.

Podejmij wyzwanie i na przykład:

- zrób zdjęcie nawiązujące do twórczości artysty (możesz wykorzystać efekty specjalne).

- narysuj lub namaluj w dowolnej technice portret lub inną kompozycję inspirowaną Witkacym

- zilustruj rysunkiem lub obrazem cytat, myśl, aforyzm z powieści, dramatu lub innego tekstu

- napisz wierszyk lub inny krótki utwór literacki

- przygotuj wspólnie z kolegami i koleżankami inscenizację scenki wykorzystującej wiersz, cytaty z powieści lub dramatów (możesz ją przedstawić na żywo)

- zaśpiewaj lub zatańcz do wybranych utworów artysty

Działaj!!!

Na zgłoszenia czekamy do 20 września 2017 roku. (Sala nr 9).

W dniu 5 września w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się na wspólnym czytaniu fragmentów "Wesela", które miało na celu promocję czytelnictwa i popularyzację wybitnej polskiej literatury.

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.