Get Adobe Flash player
18 maja 2017 r. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbył się spektakl terapeutyczny pod tytułem „Wyloguj się”, którego celem było pokazanie uczniom negatywnych skutków nadmiernego korzystania z komputera. Spektakl pokazał przykłady ryzyka, jakie niesie ze sobą nadmierne i niekontrolowane korzystanie z Internetu, jednocześnie zachęcił dzieci do szukania alternatyw poza światem wirtualnym.

Więcej…


W dniu 16 maja uczestnicy warsztatów plastycznych z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku razem z opiekunem, p. Anną Pieńkos udali się na plener malarski nad rzekę Bug.

Więcej…


Land art, czyli sztuka ziemi to dziedzina twórczości, która w swojej działalności wykorzystuje otaczającą przestrzeń, środowisko naturalne, w którym się znajdujemy. W tym nietypowym wyrazie twórczym próbowali odnaleźć się uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Broku na zajęciach plastyki tworząc na terenie szkoły obiekt artystyczny z otaczających je leżących na ziemi gałęzi, szyszek, czy kamieni.


15 maja dzieci z Przedszkola Miejskiego w Broku obchodziły Święto Niezapominajki.  Obchody rozpoczęły od wysłuchania bajki Moniki Zawilińskiej pt. „Bajka o Niezapominajce". Pięknie przebrane dzieci wraz ze swoimi opiekunami posadziły papierowe i żywe niezapominajki w ogródku  przy szkole.

Więcej…


W dniu 11.05.2017r. uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku uczestniczyli w XV Ostrowskich Spotkaniach Ornitologicznych, byli to zdobywcy trzech pierwszych miejsc w konkursie wiedzy o polskich parkach narodowych z gimnazjum i szkoły podstawowej: Aleksandra Borowa, Mateusz Mieczkowski, Ewa Tachmańska, Paula Falkowska, Mikołaj Kolosek i Mikołaj Jabłoński wraz z opiekunem p. Anną Siwek.

Więcej…


W ramach Tygodnia Bibliotek uczniowie naszej szkoły mogli wziąć aktywny udział w zajęciach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Odbyły się zajęcia czytelnicze połączone z warsztatami plastycznymi pod hasłem "101 powodów dla których warto przyjść do biblioteki".

Więcej…


W dniu 9 maja  Zespół  Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odwiedził  historyk i wieloletni pracownik Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Pan Krzysztof Jabłonka. Opowiedział o życiu i działalności politycznej Józefa Piłsudskiego w niepodległej Polsce, o jego roli podczas przewrotu majowego. Przedstawił wiele faktów, które miały miejsce w wieloetapowej drodze Marszałka na Syberię. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawego wykładu.

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.