Get Adobe Flash player
W związku ze zbliżającymi się jesienno- zimowymi migracjami dzikich ptaków, a także możliwością wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowi Mazowieckiej (PLW) apeluje o zachowanie ostrożności i podjęcie działań zapobiegających ewentualnemu pojawieniu się tej choroby w gospodarstwach rolnych.

W załączeniu:
Pobierz (Informacja.pdf)Informacja.pdf
Pobierz (apel.pdf)apel.pdf
Pobierz (Ulotka.pdf)Ulotka.pdf


 


Zakończone zostały prace związane z przebudową ulicy Narutowicza i części ulicy Pułtuskiej w Broku. Na odcinku od ul. Szosowej do ul. Ostrowskiej tj. na długości 0,9 km położona została nowa nawierzchnia asfaltowa oraz wykonana została kanalizacja deszczowa. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. z Ostrowi Mazowieckiej.
Na rok 2018 planowane są dalsze prace związane z przebudową ulicy Pułtuskiej.

Więcej…


Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26 zaprasza na cykl seminariów szkoleniowych, pod nazwą „Obowiązki właścicieli, użytkowników wieczystych lub zarządców obiektów zawierających azbest – inwentaryzacja, demontaż, unieszkodliwienie”.

Spotkanie odbędzie się w 3 terminach (do wyboru):
I – 5 października br.,
II- 11 października br.
III - 25 października 2017 r. w godzinach 10:00-13:00.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. zgłoszenie zawierające wybrany termin spotkania (1 z 3), nazwę i adres przedsiębiorstwa oraz imię i nazwisko uczestnika.      

Rejestracja uczestników prowadzona jest do dnia 4 października br. (dla terminu I), 9 października br. (dla terminu II), 23 października br. (dla terminu III). Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę dzwonić pod nr telefonu (22) 59 79 463.

 


W dniu 1 września br. odbyło się XXII posiedzenie Rady Gminy w Broku. Głównym tematem posiedzenia było przedstawienie informacji o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2017 r. oraz informacji z działalności placówek oświatowych za rok szkolny 2016/2017 oraz przygotowań do nowego roku szkolnego 2017/2018.  Przedstawiona została również informacja o załatwianiu indywidualnych spraw obywateli za ubiegły rok.

Więcej…


W niedzielne popołudnie, 3 września na terenie Ośrodka „Binduga” w Broku odbył się piknik  „Pożegnanie Wakacji”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Burmistrz Miasta i Gminy Brok Marek Młyński. Do przygotowania imprezy przyłączyli się także: Mazowiecko-Podlaskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Biblioteka Publiczna w Broku i Ośrodek „Binduga”.

Więcej…

 
Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu sprawców porzucenia psa.
Komisariat Policji w Łochowie zwrócił się do Burmistrza Gminy Brok z prośbą o rozpowszechnienie wśród mieszkańców Gminy Brok zdjęć psa, który jest przedmiotem postępowania w sprawie znęcania się poprzez porzucenie go w dniu 23 lipca 2017 roku w worku w kompleksie leśnym na pograniczu miejscowości Krupińskie/Sadowne. Celem powyższego rozpowszechnienia jest ustalenie właściciela zwierzęcia bądź świadków jego porzucenia. Odpowiedzi należy przesłać na adres: KP Łochów ul. 1 Maja 18, 07 - 130 Łochów powołując się na numer sprawy PWgKP-2997/17/MK. W razie pytań i wątpliwości należy kontaktować się z prowadzącą postępowanie st. aspirant Moniką Kędziora - tel. 25 67 56 507.

Więcej…Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Broku informuje, że 8 osobowa grupa dzieci z rodzin rolniczych z terenu miasta i gminy Brok uczestniczyła w wakacyjnych półkoloniach. Zorganizowane były przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Broku. Każdego dnia od 18 sierpnia do 27 sierpnia br. dzieci spotykały się w Ośrodku Wypoczynkowym NOE w Broku, gdzie organizatorzy zadbali o ich dowóz, wyżywienie, opiekę wychowawców oraz różnorodne formy wypoczynku i atrakcje spędzania wolnego czasu.

 

Więcej…

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowi Mazowieckiej informuje, że w dniach  od 12  do 21 września 2017 r. planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego, w tym na terenie powiatu ostrowskiego.


Budowa ulic, modernizacja sali widowiskowej, termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, przygotowywanie kolejnych projektów pod następne inwestycje... Na terenie Gminy Brok prowadzony jest szereg najróżniejszych inwestycji,  które wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców.

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.