Get Adobe Flash player

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców trzody chlewnej o zasadach, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) - INFORMACJA.pdf
oraz hodowców drobiu o zasadach, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) - INFORMACJA.pdf


W dniu 7 listopada br. w siedzibie Urzędu Gminy w Broku Burmistrz p. Marek Młyński podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie reprezentowanym przez p. Wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską oraz Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego p. Elżbietę Lanc. Do gminy Brok trafi 390 tys. zł wsparcia unijnego na budowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Więcej…


Dobiega końca kompleksowa termomodernizacja Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Realizacja inwestycji pozwoli na znaczące zmniejszenie  kosztów utrzymania budynku, polepszenie jego stanu i estetyki a w efekcie – poprawę warunków nauczania.

Więcej…

„…i ślubuję Ci miłość, wierność  i uczciwość małżeńską
oraz, że Cię nie opuszczę, aż do śmierci…”


29 października w Broku obchodzony był wyjątkowy jubileusz. Dla 21 par były to Złote Gody, natomiast jedna para obchodziła Jubileusz 75-lecia Zawarcia Związku Małżeńskiego.

Więcej…


 
UWAGA !!!  PODATNIKU VAT
Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy podatnicy VAT mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

Więcej…


Miło nam poinformować, że prace remontowe sali widowiskowej w Domu Kultury przy ul. Pułtuskiej w Broku dobiegają końca. W ramach zadania kompleksowo zostanie wyremontowana sala widowiskowa wraz z zapleczem sanitarnym i hall wejściowy. Po zakończeniu prac budowlanych na sali zainstalowany będzie sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy oraz dostarczone będą nowe meble.

Więcej…


Pismo „Wspólnota”, zajmujące się tematyką samorządności, opublikowało wyniki corocznego  rankingu liderów inwestycji samorządowych. Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji rankingu (opracowanego na podstawie danych za lata 2014-2016) Gmina Brok, wśród „miast innych” uplasowała się na wysokiej 39 pozycji w skali Polski. Biorąc pod uwagę województwo mazowieckie jesteśmy na ósmej pozycji.

Więcej…


Obchodzony we wrześniu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się dla Biblioteki Publicznej w Broku znakomitą okazją do rozpoczęcia cyklicznych spotkań literackich pod hasłem „Głośne czytanie w bibliotece”.
Podczas spotkań zaproszeni goście z terenu naszej Gminy będą czytać młodym słuchaczom bajki, wiersze, legendy i opowiadania.
27 września 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie, którego gościem był Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński. Uczestnicy spotkania, uczniowie kl. IIIa, IIIb, IVa, IVb oraz V ze szkoły podstawowej w Broku w wielkim skupieniu i z zaciekawieniem  słuchali czytanego przez p. Burmistrza opowiadania.

Więcej…


Działający od przeszło trzydziestu lat brokowski Zespół ludowy „Jarzębina” ciągle powiększa listę swoich sukcesów.
We wrześniu „Jarzębina” uczestniczyła w XIII Festiwalu Chleba, który odbył się w Mińsku Mazowieckim. W tym popularnym festiwalu folkloru uczestniczyło kilkadziesiąt zespołów ludowych i duetów z różnych województw. Zespół „Jarzębina" zdobył wyróżnienie specjalne w konkursie estradowym "Zespoły ludowe" oraz III miejsce w " Śpiewających duetach".
Zespół „Jarzębina” godnie reprezentował i promował Miasto i Gminę Brok także podczas tegorocznych  Dożynek Prezydenckich w Spale odbywających się w dniach 16-17 września.

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.