Get Adobe Flash player

5 listopada 2017 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się XII Mazowiecki Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów  „Węgrowskie Barwy Jesieni”, na którym  z sukcesem zaprezentował się brokowski zespół „Jarzębina” zdobywając III miejsce w kategorii zespoły ludowe.  Zespół zdobył także bardzo wysokie II miejsce kategorii soliści i duety.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


W 99 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w Broku odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W programie znalazła się uroczysta Msza Święta, przemarsz ulicą Kościuszki, złożenie kwiatów przy pomniku Marszała Józefa Piłsudskiego oraz występ uczniów z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku.

Więcej…


Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców trzody chlewnej o zasadach, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) - INFORMACJA.pdf
oraz hodowców drobiu o zasadach, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) - INFORMACJA.pdf


W dniu 7 listopada br. w siedzibie Urzędu Gminy w Broku Burmistrz p. Marek Młyński podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie reprezentowanym przez p. Wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską oraz Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego p. Elżbietę Lanc. Do gminy Brok trafi 390 tys. zł wsparcia unijnego na budowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Więcej…


Dobiega końca kompleksowa termomodernizacja Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Realizacja inwestycji pozwoli na znaczące zmniejszenie  kosztów utrzymania budynku, polepszenie jego stanu i estetyki a w efekcie – poprawę warunków nauczania.

Więcej…

„…i ślubuję Ci miłość, wierność  i uczciwość małżeńską
oraz, że Cię nie opuszczę, aż do śmierci…”


29 października w Broku obchodzony był wyjątkowy jubileusz. Dla 21 par były to Złote Gody, natomiast jedna para obchodziła Jubileusz 75-lecia Zawarcia Związku Małżeńskiego.

Więcej…


 
UWAGA !!!  PODATNIKU VAT
Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy podatnicy VAT mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

Więcej…


Miło nam poinformować, że prace remontowe sali widowiskowej w Domu Kultury przy ul. Pułtuskiej w Broku dobiegają końca. W ramach zadania kompleksowo zostanie wyremontowana sala widowiskowa wraz z zapleczem sanitarnym i hall wejściowy. Po zakończeniu prac budowlanych na sali zainstalowany będzie sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy oraz dostarczone będą nowe meble.

Więcej…


Pismo „Wspólnota”, zajmujące się tematyką samorządności, opublikowało wyniki corocznego  rankingu liderów inwestycji samorządowych. Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji rankingu (opracowanego na podstawie danych za lata 2014-2016) Gmina Brok, wśród „miast innych” uplasowała się na wysokiej 39 pozycji w skali Polski. Biorąc pod uwagę województwo mazowieckie jesteśmy na ósmej pozycji.

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.