Get Adobe Flash player

W dniu 18 grudnia w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne, które wprowadziło całą szkolną społeczność w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: p. Marek Młyński - Burmistrz Gminy Brok, p. Jolanta Godlewska - Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce, ks. Jarosław Hrynaszkiewicz - Proboszcz Parafii Brok, p. Monika Zadroga – Z-ca Przewodniczącej Rady Rodziców, p. Ewa Młynarczuk - p.o. Dyrektora Biblioteki Publicznej w Broku. Na spotkaniu wigilijnym nie zabrakło nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów.

Więcej…

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE
Akcja realizowana jest przez Związek Banków Polskich, pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów.
Celem projektu jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

Więcej…


15 grudnia br.,  grupa „Pszczółek”  z Przedszkola Miejskiego w Broku, złożyła przedświąteczną wizytę  Burmistrzowi Miasta i Gminy Brok p. Markowi Młyńskiemu.

Więcej…Tradycyjnie jak co roku, korzystając z zaproszenia Burmistrza Marka Młyńskiego, najmłodszych mieszkańców z terenu Miasta i Gminy Brok odwiedził Święty Mikołaj.

VII Spotkanie ze Świętym Mikołajem odbyło się w niedzielę, 10 grudnia br., tym razem w  Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku.

Więcej…


W listopadzie b.r. zakończona została realizacja inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2638W Kuskowizna – Stare Kaczkowo” wykonywana przez Powiat Ostrowski. Całkowity koszt zadania wyniósł 1 357 987,13 złotych. Na wykonanie zadania Powiat Ostrowski pozyskał dotację w wysokości 167 129,60 złotych z budżetu Województwa Mazowieckiego  w ramach środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.
Powyższe zadanie współfinansowane było również przez Gminę Brok, która ze  swoich środków budżetowych udzieliła pomocy finansowej Powiatowi Ostrowskiemu w wysokości 250 000.00 zł.

Więcej…


Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza w grudniu br. Podatników VAT we wtorki tj. 5.12, 12.12, 19.12 na spotkania informacyjne nt. obowiązku przesyłania przez mikroprzedsiębiorców od 1 stycznia 2018 r. Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Spotkania odbędą się w siedzibie Urzędu Skarbowego w sali konferencyjnej o godzinie 10:00

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc – 50 osób, zainteresowanych prosimy o wybór daty szkolenia i zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniu na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie 29 645 20 80.W dniu 29 listopada 2017 r. w Urzędzie Gminy w Broku Przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadził dla  Sołtysów z terenu miasta i gminy Brok szkolenie z zakresu BHP w rolnictwie. Omawiana tematyka związana była przede wszystkim z kwestiami zapewnienia bezpieczeństwa pracy w rolnictwie,  ale także poruszono sprawę przysługujących rolnikom świadczeń z tyt. ubezpieczenia społecznego  oraz opieki zdrowotnej.


W dniu 29 listopada odbyło się XXIII posiedzenie Rady Gminy w Broku. Głównym tematem obrad było podjęcie uchwał oświatowych związanych z wdrożeniem nowej reformy oświaty.

Więcej…


  „Liczy się wiek, nie wygląd”

Gmina Brok dołączyła do realizacji kampanii społecznej adresowanej do sprzedawców napojów alkoholowych nt. zakazu sprzedaży alkoholu poniżej 18. roku życia, która realizowana jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W ramach kampanii Stowarzyszenie DIAKONIA opracowało materiały edukacyjne dla sprzedawców napojów alkoholowych. W zestawie znajdują się ulotki, plakaty oraz naklejki dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu niepełnoletnim. Materiały zostały przekazane właścicielom sklepów, prowadzących sprzedaż alkoholu na terenie Miasta i Gminy Brok.

Więcej…


Dnia 18 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie inauguracyjne Mazowiecko - Podlaskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego działającego na terenie miasta Brok.
Bractwo Kurkowe jest stowarzyszeniem, którego działalność opiera się na kultywowaniu kilkusetletniej tradycji związanej z krzewieniem dawnych tradycji strzeleckich.

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.