Get Adobe Flash player
Ponad 80 tys. zł Gmina Brok przeznaczyła na nową nawierzchnię na drodze gminnej w miejscowości Kaczkowo Nowe w stronę mostu na rzece Brok.

Więcej…


W województwie mazowieckim prowadzony jest projekt  „PRZEPIS NA SUKCES’’ realizowany przez Euro - Most Sp. z o.o.  w ramach Poddziałania 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w  regionie. W projekcie można uzyskać do 36 000 zł dotacji na założenie działalności gospodarczej.

Projekt realizowany jest od dnia 1 stycznia 2013 roku do dnia 31 grudnia 2014 roku na terenie województwa mazowieckiego.

Więcej…

Z inicjatywy Burmistrza Gminy p. Marka Młyńskiego, 26 czerwca 2013 r. Rada Gminy w Broku podjęła Uchwałę Nr XXIII/146/ 2013 w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie w mieście Brok na Placu Kościelnym obelisku poświęconego pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej  i Katastrofy Smoleńskiej i określiła w tej uchwale treść napisu na obelisku:

„Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”  J. Piłsudski
Ofiarom Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej
                                                                          Katyń 1940                  Smoleńsk 2010

                                                                          Społeczeństwo Miasta i Gminy Brok 10.04.2014 r.

Więcej…

W piątek 22 listopada br.  w Kościele pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych samorządowców. Nabożeństwo odprawili Ks. kanonik Jan Świerad Diecezjalny Duszpasterz Samorządowców, Ks. Prałat dr Jan Okuła Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej.

Więcej…

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem patriotycznym obchodzonym co roku na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku.

 Miejsko- Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Broku rozpoczęły się Mszą Św. za Ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Broku.
Po wspólnej modlitwie wszyscy zebrani na czele z pocztami sztandarowymi przemaszerowali ulicą Kościuszki pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, na drugą część uroczystych  obchodów.

Więcej…

Otwórzmy rodzinne albumy
Na początku 2014r. w budynku Urzędu Gminy przygotowujemy okolicznościową wystawę poświęconą historii Gminy Brok. Prosimy Mieszkańców miasta i gminy o przejrzenie archiwów domowych i udostępnienie ( wypożyczenie ) starych fotografii oraz dokumentów.

Fotografie mogą obejmować: zabytki, przyrodę, uroczystości oficjalne (szkolne, kościelne, urzędowe, strażackie, Dni Miasta).  Zależy nam również na zdjęciach Ratusza (budynku z zewnątrz jak i pomieszczeń w środku).

Więcej…

Z początkiem października rozpoczął się remont w budynku Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku.

Prace remontowe obejmują: wymianę części stolarki okiennej drewnianej na okna uchylne jednodzielne PCV, wymianę posadzki na korytarzu I piętra  (zerwanie posadzki z tworzyw sztucznych, wyrównanie istniejącego podłoża zaprawą samopoziomującą i ułożenie posadzki z wykładziny rulonowej tarket z warstwą izolacyjną do stosowania w obiektach szkolnych), wymianę rynien i rur spustowych z blachy na rynny z blachy powlekanej, naprawę okładziny lastryko stopni schodów wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym części metalowych oraz częściową naprawę tynków zewnętrznych.

Więcej…

W dniu 25 października  2013  r. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Piernikowy Król” w wykonaniu artystów ze Studia artystycznego „Karuzela” z Białegostoku.  W spektaklu udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej.

Więcej…

Jak co roku w dniu 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji w piątek 11 października odbyła się uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością: p. Zbigniew Włodkowski Poseł na Sejm RP VII kadencji, były Wiceminister Oświaty, Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński, Sekretarz Miasta i Gminy Brok p. Tomasz Skibicki, Skarbnik p. Hanna Zając, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaczkowie Starym p. Grażyna Borowa wraz ze współpracownikami, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Teresa Karwacka, emerytowani nauczyciele, nauczyciele szkoły, jej pracownicy oraz uczniowie.

Więcej…

W dniu 23 września 2013 r. Gmina Brok podpisała umowę z Władzą Wdrażającą Programy Europejskie o dofinansowanie projektu pn.: Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Brok. Projekt będzie realizowany w latach 2013-2015 w ramach działania 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion” osi priorytetowej  8. „Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki „Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013”.  

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.