Get Adobe Flash player


14 lutego br. w Przedszkolu odbyło się spotkanie z Piotrem Rowickim, autorem książki „Nazywam się Jeżynka” zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Broku i GCI w Broku.

 W spotkaniu wzięły udział przedszkolaczki i klasa „O” wraz z wychowawczyniami i dyrektorką ZPPO panią Bogumiłą Wujek, dyrektorką Biblioteki Publicznej panią Elżbietą Kaczyńską oraz panią Ewą Młynarczuk z GCI.
Piotr Rowicki pochodzi z ościennej gminy Sadowne a mieszka w Ostrowi Mazowieckiej. Z wykształcenia historyk, z zamiłowania pisarz. Jest laureatem wielu konkursów prozatorskich i poetyckich. Spod jego pióra wyszły takie dzieła jak: „Mężczyzna i Bestia”, „Przed górami, przed lasami”, czyli bajki dla dorosłych”, „Detektyw Żurek”, „Eryk” oraz „Misia Zdrówko porady nie od parady”. Jest również autorem przekładów z jęz. angielskiego książek: "Smoki Niesamowite - legendy i podania" oraz „Wojownicy”. Ostatnia jego książka: „Misia Zdrówko porady nie od parady” to zbiór wierszy wyróżniony w konkursie literackim Bajki Dzieci Europy pod patronatem Centrum Zdrowia Dziecka. Ideą tego konkursu było wydanie z pomocą sponsorów i ofiarowanie w darze dzieciom chorym, przebywającym w Centrum Zdrowia Dziecka, a także na oddziałach dziecięcych w całej Polsce, serii dobrych książek dla dzieci. Bohaterami książki p. Rowickiego są dr Zdrówko oraz jego przezabawni pacjenci, m. in. foka bujająca w obłokach, hipochondryczny hipopotam, kanarek Wit czy komar Cezary. Lekarskie porady oraz niesamowite dolegliwości sympatycznych pacjentów z pewnością poprawią samopoczucie zarówno zdrowemu, jak i choremu czytelnikowi. Dzieci z naszego przedszkola najlepiej znały bajki ”Nazywam się Jeżynka” i „ Gryźgo idzie w świat”. Było dużo zabawnych pytań a najbardziej wzbudziły śmiech, gdy zostały zapytane jak nazywa się pan Piotr. Odpowiedziały chórem- Jeżynka!. Dzieci z przyjemnością wysłuchały kilku bajek przeczytanych przez autora i zaprosiły go na następne spotkanie. Na zakończenie miłym akcentem było rozdanie wszystkim dzieciom lizaków przez dyrektorkę biblioteki.

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.