Get Adobe Flash player
 
We wtorek 23 stycznia 2018 r. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku po raz kolejny odbyły się zajęcia eksperymentalne w ramach projektu unijnego " Większe możliwości-lepszy start". W pierwszym doświadczeniu uczniowie sprawdzali właściwości galaretek owocowych z zawartością żelatyny i karagenu, na które działały enzymy owocowe ze świeżych plastrów ananasa i jabłka.
 
Następnie uczestnicy zajęć wykorzystując kolorowe roztwory nastawili eksperyment, w którym sprawdzali transport wody w roślinach. Jako kolejny powstał "Hotel dla dżdżownic", czyli terrarium. Celem tego eksperymentu ( na którego wyniki trzeba zaczekać kilka dni) jest odpowiedź na pytanie: czy i jak dżdżownice wymieniają warstwy ziemi i piasku? oraz jaki pokarm preferują? Na koniec uczniowie wykonali mini ekosystem lasu w słoiku, którym dalej będą opiekować się w domu.

 

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.