Get Adobe Flash player

W dniu 18 listopada 2017 r. w Broku odbył się IX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin – sport, edukacja, wychowanie. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik. Turniej karate zorganizowany przez Brokowski Klub Karate Kyokushin adresowany był do dzieci i młodzieży. Najmłodsi wojownicy mieli osiem lat, a najstarsi piętnaście. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach tj. kata (układ technik) oraz kumite (walka) semi kontakt.

Wszystkie walki turniejowe odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Walki finałowe zostały przeprowadzone przy wykorzystaniu efektów świetlnych i dźwiękowych. Młodzi adepci sztuki walki mogli się poczuć jak na prawdziwej gali sportów walki. Zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz zawodnicy zajmujący drugie i trzecie miejsca zostali udekorowani tematycznymi pucharami, medalami i dyplomami.
Turniej Karate w Broku wśród wielu sympatyków sportu, rodziców, trenerów został okrzyknięty wspaniałym i wyjątkowym wydarzeniem sportowym - informuje sensei Zbigniew Wójcicki, prezes BKKK.
Turniej w takim wydaniu i w takiej oprawie odbył się dzięki środkom finansowym pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki. 
IX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin – sport, edukacja, wychowanie, wsparli również: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Urząd Gminy w Broku, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, Firma Sławbud oraz restauracja „Pod Rybką” w Broku. W sprawnym przebiegu turnieju dużą rolę odegrała grupa młodych wolontariuszy z ZPPO w Broku.
W turnieju zorganizowanym przez Brokowski Klub Karate Kyokushinkai wzięło udział 140 zawodników z 14 klubów z Polski. Sędzią głównym zawodów był Prezes Brokowskiego Klubu Karate Kyokushin, Sensei Zbigniew Wójcicki.
Wyniki zawodników Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai:
Konkurencja kata:
III miejsce Scarlett Równa
III miejsce Marcin Sokołowski
Konkurencja kumite:
I miejsce Scarlett Równa
I miejsce Kacper Miler
II miejsce Zofia Sobotka
III miejsce Michał Winarski Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.