Get Adobe Flash player

Dnia 18 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie inauguracyjne Mazowiecko - Podlaskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego działającego na terenie miasta Brok.
Bractwo Kurkowe jest stowarzyszeniem, którego działalność opiera się na kultywowaniu kilkusetletniej tradycji związanej z krzewieniem dawnych tradycji strzeleckich.

Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza Św. w Kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Apostoła w Broku, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Janusza Stepnowskiego. Po Mszy Św. przed kościołem, dla uczczenia spotkania, oddany został braterski wystrzał armatni. Po okolicznościowej salwie odbył się efektowny przemarsz ulicami Broku do Ośrodka „Binduga”, gdzie odbyła się dalsza część uroczystych obchodów spotkania inauguracyjnego Mazowiecko - Podlaskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Niezwykle ciekawa i niecodzienna ceremonia przebiegała zgodnie z bogatymi tradycjami bractw kurkowych. Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.