Get Adobe Flash player

W 99 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w Broku odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W programie znalazła się uroczysta Msza Święta, przemarsz ulicą Kościuszki, złożenie kwiatów przy pomniku Marszała Józefa Piłsudskiego oraz występ uczniów z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną  w Kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła w Broku.


 
Po Mszy Świętej przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Gminy Brok Markiem Młyńskim na czele, wraz z kapłanami z parafii Brok, delegacjami instytucji i stowarzyszeń oraz pozostałymi uczestnikami nabożeństwa, w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowali przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Niecodziennym patriotycznym akcentem była żywa flaga państwowa sformowana przez uczniów brokowskiej szkoły, ubranych w biało – czerwone stroje, których przemarsz dopełniał powagi uroczystości.
Sformowany przez najmłodszą część społeczeństwa ziemi brokowskiej biało - czerwony szyk marszowy przypominał o wielkim szacunku, dumie i miłości wszystkich Polaków do flagi i barw narodowych.

Burmistrz Gminy Brok Marek Młyński, podczas wystąpienia przypomniał o trudnych chwilach naszego narodu oraz o tym, że w takich momentach Polacy potrafili się jednoczyć, by walczyć wspólnie o wolność. Zaznaczył też jak ważne jest, by dbać o kulturę i tradycję zarówno całego narodu, jak i naszych małych ojczyzn.

W ramach obchodów Święta Niepodległości, pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Broku zostały złożone kwiaty i wieńce przez delegacje: władz samorządowych, gminnych szkół,  Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku, Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka, Delegacji Wojskowego Klubu Biegacza „META” Lubliniec, Biblioteki Publicznej w Broku, Zespołu Ludowego „Jarzębina”, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Broku, Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna”, Społecznej Straży Rybackiej, Brokowskiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości oraz Przedstawicieli Masy Krytycznej i Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.


Zwieńczeniem uroczystości była widowiskowa inscenizacja wykonana przez uczniów z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku, według autorskiego scenariusza nauczyciela p. Anny Pieńkos.


Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, a w szczególności Wojskowemu Klubowi Biegacza „META” z Lublińca, który ufundował biało – czerwone stroje dla brokowskiej młodzieży.


 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.