Get Adobe Flash player

 
Młody Obywatel to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.

Uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku wzięli w nim czynny udział. Zaprosili czworo lokalnych artystów, z którymi przeprowadzili wywiad w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Broku w dniu 7 lutego 2017 r. Wcześniej, przez 4 miesiące przygotowywali się do tego wydarzenia wspólnie z opiekunem projektu, Panią Anną Pieńkos. Wzięli udział  w warsztatach z mentorką, Panią Agnieszką Jarmuł, która skutecznie zmotywowała ich do pracy. Przeprowadzili wiele rozmów, aby dobrze przygotować się do przeprowadzenia wywiadów. Efektem ich pracy było zorganizowane przez nich wydarzenie – finał projektu. Podczas niego przybyli mieszkańcy gminy mogli obejrzeć prace lokalnych twórców: książki napisane przez Panią prof. Jadwigę Sadowską, lalki wykonane przez Panią Janinę Branicką oraz obrazy Pana Józefa Krasnodębskiego i Pana Ryszarda Olendra oraz wysłuchać wywiadów z zaproszonymi gośćmi. Rozmówcy chętnie odpowiadali na pytania uczniów, opowiadali swoją historię, dzieli się doświadczeniem  i służyli radom młodym ludziom, którzy dopiero stoją przed wyborem swojej drogi życiowej. Przedsięwzięcie stało się okazją do bliższego poznania sąsiadów: ich historii, pasji, zainteresowań, a przede wszystkim spróbowania swoich sił w organizacji wydarzenia o lokalnym zasięgu. Trzeba przyznać, że praca nie poszła na marne, a wysiłek docenili przybyli na wydarzenie mieszkańcy.

   

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.