Get Adobe Flash player

Mszą Świętą, w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Broku rozpoczęły się Gminne Obchody Święta Niepodległości, którą celebrował Ksiądz prałat Stanisław Skarżyński.
We Mszy uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Brok Markiem Młyńskim, Przewodniczącym Rady Gminy Sylwestrem Runo wraz z Radnymi i Sołtysami, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, nauczyciele i pracownicy szkół, instytucji publicznych, przedstawiciele lokalnych środowisk, młodzież szkolna oraz licznie zebrani mieszkańcy.

Uroczysty charakter Mszy podkreśliła obecność pocztów sztandarowych na czele z pocztem sztandarowym „Solidarność”, pocztem sztandarowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku,  Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku, a także Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Ostrów” w mundurach.

Dalsza część uroczystości odbyła się przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po odtworzeniu Hymnu Państwowego przybyłych mieszkańców i gości powitał Burmistrz Miasta i Gminy Brok Marek Młyński, który w swoim wystąpieniu podkreślił wyjątkowość tego święta, zwracając uwagę na idee patriotyzmu.


Następnie zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Marszałka przez delegacje: władz samorządowych, gminnych szkół, Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka, Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Ostrów”, Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku, Biblioteki Publicznej w Broku, Zespołu Ludowego „Jarzębina”, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Broku, Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna” oraz Brokowskiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości.


Zwieńczeniem uroczystości była patriotyczna inscenizacja wykonana przez uczniów z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku, według autorskiego scenariusza p. Anny Pieńkos.

Na zakończenie uroczystości p. Andrzej Mierzwiński wspólnie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Ostrów”, zaprezentował umundurowania z okresu zaborów naszej Ojczyzny oraz I wojny światowej.

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.