Get Adobe Flash player

W sobotę, 29 października 2016 r. 30-lecie działalności świętował Zespół Ludowy „Jarzębina” z Broku. Była to okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego Zespołu, wyrażenia gratulacji i podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej oraz promowanie i rozwój kultury w gminie Brok.

Na uroczystość przybyli liczni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Brok Marek Młyński wraz z małżonką, Ks. Prałat Jarosław Hrynaszkiewicz Proboszcz Parafii Brok, Ks. Prałat Stanisław Skarżyński, Przewodniczący Rady Gminy w Broku Sylwester Runo wraz z Radnymi i Sołtysami, Sekretarz Miasta i Gminy Brok Tomasz Skibicki, a także dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Brok,  miejscowi przedsiębiorcy, właściciele ośrodków wypoczynkowych i gospodarstw agroturystycznych oraz mieszkańcy.
Na Jubileusz przybyły także zaprzyjaźnione  Zespoły Ludowe z sąsiednich gmin: „Sadowianki” z Sadownego oraz „BezWianka” z Ostrowi Mazowieckiej.

Uroczystość rozpoczęto przypomnieniem bogatej historii Zespołu, którą przedstawiła Dyrektor Biblioteki Publicznej w Broku Ewa Młynarczuk. Wszystko zaczęło się 30 lat temu, kiedy to z inicjatywy Jana Kołłątaja rozpoczęto pierwsze próby i kompletowanie składu. Przez lata Zespół uświetnia swoją obecnością uroczystości w gminie Brok i poza jej granicami, osiągając wiele sukcesów. W ostatnich latach koncertował m.in. na dożynkach prezydenckich w Spale.

Następnie głos zabrał Gospodarz uroczystości Burmistrz Marek Młyński, który w bardzo ciepłych i serdecznych słowach zwrócił się do Jubilatów, składając im życzenia i gratulacje. Burmistrz podziękował za wieloletnie kultywowanie tradycji i kultury pieśni ludowej w gminie Brok i uświetnianie swoimi występami wielu koncertów i uroczystości. Na pamiątkę wręczył Członkom Zespołu okolicznościową statuetkę, listy gratulacyjne z życzeniami oraz upominek w formie gratyfikacji pieniężnej.

Do życzeń i gratulacji dołączyli również zebrani goście. Członkom Zespołu gratulowano pięknego jubileuszu i dziękowano za wkład pracy w regionalne dziedzictwo kulturowe, jednocześnie życząc kolejnych sukcesów.

Podczas uroczystości Zespół otrzymał mnóstwo życzeń oraz gratulacji, by kolejne lata były równie owocne, pełne radości i sukcesów oraz dalszej aktywności twórczej i wielu udanych występów.

Za kwiaty, prezenty, a nade wszystko ciepłe słowa oraz za pomoc w organizacji jubileuszu, podziękowała zebranym Kierownik Zespołu Halina Szmajda.Jak na prawdziwy jubileusz przystało nie zabrakło jubileuszowego okolicznościowego występu. Jubilaci w pięknych ludowych strojach zaśpiewali kilka utworów ze swego bogatego repertuaru.


Część oficjalną uroczystości zakończył występ Zespołu Ludowego „Sadowianki” oraz pokaz taneczny Zespołu Pieśni i Tańca „BezWianka” .

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.